datum: 19. 06. 2009

Pomlad osvojila Absolute Grand Prix Olomouc 2009.

SPREJEM PREDSTAVNIKOV MEŠANEGA PEVSKEGA ZBORA POMLAD NA ROTOVŽU

POMLAD OSVOJILA GRAND PRIX OLUMUC 2009

Mešani pevski zbor Pomlad Novo mesto je ta konec tedna na Češkem na XXXVII. International Choir Festival osvojil dve zlati medalji in naslov absolutni zmagovalec festivala.

V petek, 19. junija, je podžupan MO Novo mesto Rafko Križman na rotovžu sprejel predstavnike Mešanega pevskega zbora Pomlad, ki so v začetku junija na Češkem na XXXVII. International Choir Festival osvojili dve zlati medalji in naslov "Absolute Grand Prix Winner Olomouc 2009". Čestital jim je za izjemen uspeh, ki je rezultat kontinuiranega in prizadevnega dela članov zbora ter odličnega vodenja njihovega zborovodje Fernanda Mejiasa. Od leta 1995 se redno udeležujejo nacionalnih in mednarodnih tekmovanj, na katerih so prejeli že številna odličja, tako da so prepoznavni ne samo na lokalni, temveč tudi na mednarodni ravni.

MePZ Pomlad je na 37. festivalu v Olomucu na Češkem, ki je potekal od 3. do 6. junija 2009, tekmoval v različnih kategorijah 117 zborov iz 13 držav. Za naziv absolutnega zmagovalca festivala so se poleg MePZ Pomlad potegovali še štirje zbori iz Finske, Češke in Poljske.

Zbor je v soboto, 6. junija, dopoldne najprej nastopil v kategoriji Superior za odrasle mešane pevske zbore, kjer je osvojil zlato priznanje in 99 točk. Popoldne so se pomladniki pomerili v drugi kategoriji, gospel in pop, ter s 96 točkami osvojili še drugo zlato priznanje. Na predlog strokovne žirije je bil zbor uvrščen na večerno finalno tekmovanje za Grand Prix, kjer je zmagal in osvojil naziv absolutnega zmagovalca festivala.

To je bilo že 5. mednarodno tekmovanje, ki se ga je Pomlad udeležila v svojem 16-letnem delovanju.