V veljavi je ukrep racionalne rabe pitne vode
Komunala Novo mesto obvešča, da je zaradi pomanjkanja vode uvedla ukrep racionalne rabe pitne vode, ki velja tudi na območju Mestne občine Novo mesto.
Ukrep je sprejet z namenom zagotavljanja nemotene oskrbe s pitno vodo v obdobju povečane porabe in zmanjšane razpoložljivosti vodnih virov.
Do preklica je prepovedana uporaba pitne vode za zalivanje, pranje vozil in polnjenje bazenov.
Občanke in občane pozivamo, da s pitno vodo ravnajo varčno in odgovorno ter upoštevajo sprejete omejitve. Z odgovornim ravnanjem vsakega posameznika bomo lažje premostili obdobje pomanjkanja vode in zagotovili zadostne količine pitne vode za vse uporabnike.
Za dodatne informacije in morebitna vprašanja je na voljo Komunala Novo mesto.
Zahvaljujemo se vam za razumevanje in sodelovanje.















